Donderdagavond werd ik door mijn dochter meegenomen naar het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten in Antwerpen. In september 2020 werden uit bijna 5000 inschrijvingen “De Schoonste Honderd” geselecteerd. Ik was daar spijtig genoeg niet bij, maar Caroline dus wel.
“De Schoonste Honderd” zijn het kritische testpubliek dat geregeld uitgenodigd wordt (online of in levende lijven) om een optimale museumbeleving op punt te zetten tegen de tijd dat het museum de deuren opent.

Het KMSKA is sinds 2011 gesloten voor een zeer grondige renovatie. De buitenzijde van het gebouw uit 1890 is wel gerestaureerd maar daar zie je eigenlijk geen erg opvallende vernieuwingen. Binnen ontdek je dat er op een schitterende wijze nieuwe volumes werden aangebracht op de grote binnenplaatsen van het oude gebouw om zo meer plaats te creëren. Het meer dan 130 jaar oude interieur en de nieuwe witte volumes staan prachtig naast elkaar.
Algemeen directeur Carmen Willems leidde donderdag de avond in. Ze vertelde ons wat er al gebeurd was en wat de komende maanden nog gepland staat. Het museum doet beroep op een 20-tal Artists in Residence. Wat zou het effect zijn dat de bekende grote meesters hebben op de kunstenaars van nu? Kunst moet mensen inspireren en verbinden over generaties en culturen heen. Donderdagavond werd één van hen, Jaouad Alloul en zijn film aan ons voorgesteld. Deze LGBT-activist gebruikt zijn lichaam om zijn verhaal te vertellen.


Op 25 september staat de opening van het vernieuwde museum gepland. Dit is een 3-tal jaar later dan voorzien, maar zoals zo vaak moest ook hier de openingsdatum verschoven worden als gevolg van onvoorziene werken die dienden te gebeuren. Ik kan nu alvast vertellen dat het KMSKA – waar oud en nieuw prachtig hand in hand gaan – één van de absolute “Things To See” zal zijn in Antwerpen!
Er heeft veel plat gelegen en zeker de cultuur sector. Wat fijn dat je er weer naar toe kan.
LikeGeliked door 1 persoon
Wauw, wat een prachtig pand! Het is alweer veel te lang geleden dat ik in Antwerpen ben geweest.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, het is echt een prachtig gebouw! Dan moet je zeker nog eens naar Antwerpen komen!
LikeLike
Wauw, wat leuk voor je dochter dat ze was uitgekozen zeg. Het lijkt me een hele bijzondere plek om te zijn en te bekijken.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja ze was erg blij om erbij te zijn!
LikeLike
Ik ben erg benieuwd hoe het museum er uit gaat zien! Ik dacht dat het al veel langer dicht was, sinds 2007 dacht ik
LikeGeliked door 1 persoon
Het is inderdaad al heel lang gesloten, aftellen nu naar september
LikeLike
Wat leuk dat je dochter is gekozen! Ben benieuwd hoe het eruit zal zien!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja het is wel een unieke ervaring om hierbij te zijn!
LikeLike
Ohhhhhh dat gebouw is mooi zeg! Ik ben al een tijdje niet meer in Antwerpen geweest. De laatste keer was voor een concert van Justin Timberlake in Het Sportpaleis. Ik ga op m’n bucket list zetten dat het museum in september open gaat. Echt mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, dan moet je zeker in september eens terug naar Antwerpen komen!
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is het noteren waard voor een bezoekje later!
LikeGeliked door 1 persoon
Zeker doen!
LikeLike
Ik ben er nog nooit geweest, maar het lijkt me prachtig!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja het is erg mooi, zeker een bezoekje waard!
LikeLike
Ik kan niet wachten tot dit museum open gaat. Ben erg benieuwd hoe het geworden is
LikeGeliked door 1 persoon
Het is echt prachtig geworden!
LikeLike